Dny otevřených dveří

Každý rok pořádáme dvě akce pro zájemce o studium

Dny otevřených dveří (DOD)

První z nich jsou Dny otevřených dveří (dále DOD), které podávají informace o studiu oficiální formou.

Součástí DOD je přednáška o přijímacím řízení, po které následují krátké prezentace jednotlivých oborů a specializací. V průběhu celé akce jsou také otevřeny vybrané laboratoře a učebny. Můžete se díky tomu podívat do prostředí, ve kterém byste mohli jednou studovat. Kromě laboratoří, kde vám naši studenti a pracovníci ukáží zajímavosti ze současného výzkumu, je otevřena také učebna F3, kde jsou vystaveny učebnice používané během studia a závěrečné práce studentů. U většiny stanovišť vás budou provázet studenti různých oborů, kterých se můžete zeptat na jejich zkušenosti se studiem a získat tak lepší vhled do toho, co vás během studia čeká.

DOD 2020 proběhl v sobotu 25. a v úterý 28. ledna. Termín DOD 2021 ještě není stanoven.


Open Day

Druhou akcí je Open Day, o jehož organizaci se starají výhradně studenti. Náplní Open day jsou populární fyzikální pokusy a kvízy, u kterých si můžete vyzkoušet svou fyzikální intuici a znalosti. Během interaktivního programu je dostatek prostoru na diskusi s organizujícími studenty, kteří se Vám pokusí předat cenné rady a tipy do studia.

Open Day pro rok 2020 zatím nemá stanovené datum, ale proběhne někdy v polovině září. Přesné datum zveřejníme na této stránce.