Zásuvky ve vlacích Českých drah


S novým jízdním řádem daly České dráhy všem uživatelům noteboků užitečný dárek (skoro pod stromeček). Vlaky, ve kterých jsou zásuvky pro počitadla, jsou v jízdním řádu označeny symbolem zásuvky . Navíc je v rámci řazení vlaků uvedeno, ve kterých vozech jsou zásuvky. Proto tyto stránky pomalu ztrácejí svůj smysl.

Vzhledem k platnosti nového jízdního řádu toho zatím o vlacích se zásuvkami moc nevím. Proto je tu odkaz na staré stránky vztahující se k jízdnímu řádu pro rok 2006, 2005, 2004.


Ve vlacích Pendolino jsou zásuvky v oddělení první třídy. Zásuvky na krajích vozu druhé třídy nejsou pro napájení notebooku použitelné. Velké stolky nejsou u sedadel obrácených čelem k sobě nejsou příliš vhodné pro práci na notebooku, zato malé sklopné stolky v zádech sedadel jsou vynikající. Pendolina jezdí na těchto spojích:


Další vlaky se zásuvkami:
V těchto vlacích jsou zásuvky pouze ve vozu 1. třídy:

Příměstské soupravy řady 471 (hranostaje; nové, dvoupatrové jednotky) mají údajně funkční zásuvky v oddílu 1. třídy. Jezdí na tratích: Praha - Kolín - Pardubice a Praha - Beroun. Já jsem ale jeden takový vlak procházel a našel jsem tam zásuvky jenom na začátku oddílu a navíc jsem neměl možnost je vyzkoušet.

V některých stanicích je možné využít elektrické zásuvky v čekárnách:

V čekárnách ČD LOUNGE by měly být k dispozici zásuvky a v některých také internet. Tyto čekárny jsou na nádražích:

V nově opravovaných vozech řady 810 zatím zásuvky plánovány nejsou.
TOPlist