Den Země 2024

Fyziku na Dni Země 2024 v Botanické zahradě prezentoval Ústav fyziky a technologií plazmatu s centrem CEPLANT. Botanická zahrada tuto akci pořádá každoročně. Letošním tématem byla ochrana roslin. Na akci dorazily stovky lidí ať už dospělí nebo děti.

24. 4. 2024 Tereza Schmidtová

22. dubna každého roku je celosvětově věnován propagaci a podpoře ochrany naší planety. Na Přírodovědecké fakultě tuto akci organizuje Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

V roce 2024 byla tématem Ochrana rostlin. Akce se v Botanické zahradě uskutečnila v sobotu 20. dubna 2024. Fyziku a její přínost pro ochranu a růst rostlin představil Ústav fyziky a technologií plazmatu a centrum CEPLANT. Mgr. Jana Jurmanová, Ph.D., Mgr. Vlasta Štěpánová, Ph.D. a Mgr. Tereza Schmidtová, Ph.D. představily schopnost plazmatu čistit, dekontaminovat semena a dále podpořit jejich klíčivost. Více o plazmové úpravě semen se můžete dočíst zde.