Studentský víkendový seminář má za sebou už 3. ročník

Je mnoho zkušeností, které můžou starší studenti předat těm mladším a proto se už třetí rok konal víkendový studentský seminář

5. 11. 2019 Václav Glos

Cesta vysokoškolským studiem nemusí být vždycky úplně přímočará. Výběr předmětů, témat závěrečných prací, studijních pobytů v zahraničí, v tom všem studenti často tápou a je pro ně velmi užitečné se o tom pobavit s někým, kdo už si tím prošel.

Proto se doktorští studenti ústavů fyziky rozhodli zorganizavat akci, kde k předávání podobných zkušeností bude prostor. Z původně experimentálního semináře se stal oficiální předmět, který má už třetím rokem plnou kapacitu.

Kromě prostoru pro diskusi jsou na semináři přednášky voleny tématicky tak, aby mladším studentům dodaly přehled v oblastech důležitých pro jejich další rozvoj.

Letos nechyběla přednáška od Libora Lenžy o tom, jak vyzrát na projekty, Michal Pazderka přednášel o superčíslech, naši absolventi Petr Zikán a Adam Obrusník sdíleli zkušenosti získané při zákládání vlastní firmy PlasmaSolve a mnoho dalšího.