UFKL
pevné látky   biofyzika
Náš ústav se účastní projektu

CEITEC

Středoevropský technologický institut

Ústavy fyziky jsou součástí Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Cesky   English

Dřívější novinky

TWINFUSYON 2017

V rámci projektu TWINFUSYON pořádáme podzimní školu FROM Structures to Optical functions: LAYERED Materials serving biosensing (21.–25. 10. 2017, CEITEC, Brno).

V rámci projektu TWINFUSYON jsme se podíleli na pořádání zimní školy a workshopu New Frontiers in 2D Materials: Approaches and Applications (15.–20. 1. 2017, CNRS, Grenoble).

V rámci projektu TWINFUSYON jsme se podíleli na pořádání školy a workshopu Advanced School on Modelling and Statistics for Biology, Biochemistry and Biosensing (11.–19. 9. 2016, JKU, Linz).

XTOP 2016

Organizovali jsme mezinárodní konferenci XTOP 2016 – 13th Biennial Conference on High-Resolution X-Ray Diffraction and Imaging, v termínu 4. až 8. září 2016.

Mezinárodní rok krystalografie

Stanice projektu CZELTA

V podkrovních prostorách ÚFKL byla nainstalována nová stanice projektu CZELTA zaměřeného na detekci atmosférických spršek kosmického záření. Přístroj sestávající ze 3 scintilačních detektorů a příslušné elektroniky je zapůjčen Ústavem technické a experimentální fyziky ČVUT, některé komponenty byly hrazeny i z OP VpK projektu na našem ústavu. Prohlédnout si můžete fotografie z instalace.

Otevření Laboratoře elektronové mikroskopie 2012

Dne 21.3.2012 byla otevřena Laboratoř elektronové mikroskopie, která byla vybudována ve spolupráci s firmou FEI Czech Republic, viz tisková zpráva Další informace jsou uvedeny na stránkách o našich laboratořích.

Optická konference 2009

Ústav fyziky kondenzovaných látek pořádá ve dnech 22.–24. 6. 2009 již dvanáctou konferenci Optické vlastnosti pevných látek v základním výzkumu a aplikacích.
Smyslem konference je seznámit pracovníky základního i aplikovaného výzkumu, jakož i pracovníky z praxe, s novými směry a výsledky z oblasti studia pevných látek optickými metodami a prohloubit styky a spolupráci mezi pracovníky všech směrů.

Kolokvium Struktura 2008

Kolokvium Struktura 2008 se školou o užití synchrotronového záření se koná ve Valticích, 16.–19. 6. 2008.   [plakát]
Kolokvium bude věnované především synchrotronovému záření a jeho využití pro různé vědní disciplíny, a to zejména formou tutoriálů.

Otevření Laboratoře polovodičů – čisté prostory 2007

Inside clean room Dne 13. dubna 2007 byla slavnostně otevřena nová
Laboratoř polovodičů – čisté prostory.
Na stránkách najdete informace o laboratoři, a dále zprávy ze slavnostního otevření (tiskovou zprávu, fotografie, video a TV reportáž ze zahájení a další).

Nové umístění na Kotlářské 2006

V červenci 2006 jsme se přestěhovali do nově zrekonstruované budovy číslo 9 v areálu na Kotlářské.
Jak se dostat na Kotlářskou? Mapa a doprava.

(c) Ústav fyziky kondenzovaných látek                             Novinky.shtml změněn 16.01.2018