Kreativně Technický Kroužek

  • Baví tě experimenty?
  • Chceš vědět, jak věci fungují?
  • Chceš se naučit pracovat s páječkou, pilou nebo chemoprénem?

Tak to jsi správně na stránkách našeho KrTKa!

Lekce v podzimním semestru 2022 probíhají od 5. 10. 2022 každou středu a čtvrtek od 17 hodin. Lekcí je deset. Scházíme se na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, Kotlářská 2, Brno. V případě lockdownu pošleme účastníkům poštou materiál na domácí výrobu a kroužek povedeme online, ale letos už opravdu věříme, že to nebude nutné :)

Pro přihlášení napište email na martinamrkvickova@gmail.com.

Ochutnávka:

Čeká vás oblíbené pájení digi-her, výroba malé dřevěné kuše nebo sestavení autíčka poháněného pastičkou na myši.

Kdy:

5. 10. - 22. 12. 2022 (mimo podzimních prázdnin a svátků), deset lekcí. Rozdělíme se na dvě skupiny: středa 17:00-18:30, čtvrtek 17:00-18:30.

Za co:

900 Kč. Platbu budeme vybírat v hotovosti na první lekci. Je možné i zaplatit převodem.

Přihlášení:

Napište mi na martinamrkvickova@gmail.com jméno dítěte, věk a preferovaný den kroužku (středa/čtvrtek) a domluvíme se na předání přihlášek.

KrTeK je kroužek plný experimentů a vlastní výroby. Každý týden si vyzkoušíš pokusy, které ze školy neznáš, a vždy si vyrobíš a odneseš domů svůj vlastní experiment nebo výrobek. Naučíme tě pájet a pracovat s různými materiály, jako PVC trubkami, drátky, magnety, difrakčními fóliemi a spoustou dalších. Vyzkoušíš si práci s pilou, kladivem, řezákem i chemoprénem. Budeš pracovat s elektřinou a nebude chybět ani špetka chemie.

Kroužek probíhá každý týden na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, díky jejíž podpoře mohl kroužek vzniknout. Vznik také podnítili členové neformální skupiny ÚDiF Divadla fyziky a lektoři tak mají nevídanou výbavu fyzikálních znalostí i dlouholetou zkušenost v předvádění fyziky a hlavně nadšení tě do fyziky vtáhnout!

Kroužek je financován Masarykovou univerzitou a slouží také jako učební prostor pro budoucí učitele fyziky.