Lektoři

Vojťák Technik bez hranic
Vojtak-foto Dává dohromady většinu elektroniky, kterou používáme a neváhá strávit pár nocí nad návrhy a realizacemi experimentálních aparatur. Ve velkých fyzikálních laboratořích svítí laserem do plasmatu a snaží se ho přesvědčit, aby začalo fluoreskovat. Cokoliv dělá, dělá s radostí. A je jen málo toho, co v tomto životě nedělá. Vede skautský oddíl, hraje na kytaru, akordeon, chodí 100 km pochody …
Adam Pečlivý chemik
Adama to táhlo k vědě už od raného dětství. Ve druhé třídě si koupil svou první součástku a svůj první litr kyseliny sírové si pořídil v patnácti. Díky své pečlivosti se vyvaruje jakýmkoliv úrazům, avšak obtěžuje s ní profesory, kterým je schopen odevzdat práce se značným přesahem.
Saša Energetický dobíječ
Saša, študentka učitelství matematiky a fyziky, je nejmladším členem ÚDiF-áckého osazenstva a nejvíc jí to také táhne k nejmladší části publika. Její fyzikální vědomosti sice ještě nedosahují úrovně služebně starších kolegů, ale o to víc je z každého nového experimentu udivená a natěšená. A když se zrovna nikomu nesnaží ukázat, že matematika a fyzika jsou prostě úžasné, tak pravděpodobně vandruje po horách s batohem na zádech anebo vyrábí malé milé drobnosti pro všechny okolo.
Miro Dvorní fotograf
Nemohl se rozhodnout, jestli půjde studovat španělštinu, medicínu nebo fyziku a tak to spojil všechno dohromady. Po dokončení studia obecné fyziky se začal zabývat částicemi menšími než lidské buňky. Nyní v laboratoři zkoumá jejich použití v medicíně. A španělština? Odskočil si na rok do Mexika, kde vedle hrátky s lasery ukazoval dětem, co ho naučili ÚDIF-áci. Odnesl si odtud ale paparazzi syndrom a vše zvěčňuje (v té nejhorší možné chvíli) pomocí svého fotoaparátu!
Bára KRTčí mamina
U Báry objevili její organizační duši a neoficiálně ji jmenovali naší produkční. Jako člověk, který v životě potřebuje neustálou změnu a který nevydrží dlouho na jednom místě, se snaží vše neustále posouvat a rozvíjet. Dodělala diplomovou práci z astrofyziky a velmi ráda by se hlouběji ponořila do propagace této tajuplné vědní disciplíny. Noci tráví vysedáváním u astronomického dalekohledu, kterým hledá extraterestriální objekty. Proto se ji rozhodně nedovoláte před desátou hodinou ráno.