Kreativně Technický Kroužek

  • Baví tě experimenty?
  • Chceš vědět, jak věci fungují?
  • Chceš se naučit pracovat s páječkou, pilou nebo chemoprénem?

Tak to jsi správně na stránkách našeho KrTKa!

Lekce v podzimním semestru 2023 budou probíhat ve středu a čtvrtek od 17 do 18:30 hodin. Začínáme 4. 10. 2023. Lekcí je deset. Scházíme se na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, Kotlářská 2, Brno. Krtčat je již plný počet, pro tento semestr je přihlašování uzavřeno.

Pro daší informace napište email na martinamrkvickova@gmail.com.

Kdy?

Středy nebo čtvrtky v 17 - 18:30, obě skupiny mají stejný program. Začínáme 4. a 5. 10. 2023, celkem 10 lekcí, vynecháváme podzimní prázdniny, končíme tedy týden před Vánoci 13. a 14. 12. Občas se některá výroba protáhne a dítka si chtějí věci dodělávat i „po limitu“, domluvte si prosím s potomky, zda případné přetažení času ničemu nevadí či zda máme někoho vyhnat chca nechca v daný čas.

Kde?

V tradiční krtčí dílně: Areál Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, budova 6 (Fyzika). U hlavních dveří u budovy bude asi potřeba zazvonit na číslo *7910. Po schodech nahoru do druhého patra, vpravo na konci chodby uvidíte ceduli KrTeK.

Co?

Směska tvoření, dílenských hrátek (pájení, řezání, vrtání, lepení, …), bádání a pokusů (fyzika, chemie). Různé lekce vedou různí lektoři z řad studentů a zaměstnanců fakulty a členů Divadla fyziky ÚDiF. Hlídáme si, aby se žádná z lekcí nezopakovala dříve než za dva roky, většinou se nám podaří udržet i tři roky. U starších krtků se může stát, že některé lekce potkají podruhé.

Za co?

Školné 900 Kč / půlrok, budu vybírat v hotovosti na první lekci. Je možné po domluvě zaplatit převodem. Kroužek finančně i zázemím podporuje Masarykova univerzita, děkujeme!

Co s sebou na lekce?

* přezůvky - budou se hodit zvláště v pozdějších mokřejších měsících * oblečení vhodné na umazání - většinou nebude hrozit nic moc destruktivního, ale lze očekávat občasné pošpinění různými lepidly, barvami, chemikáliemi, pilinami a pod. * na první lekci přihlášku, pravidla Krtka a 900 Kč

Přihlášení:

Napište mi na martinamrkvickova@gmail.com jméno dítěte, věk a preferovaný den kroužku (středa/čtvrtek) a domluvíme se na předání přihlášek.

KrTeK je kroužek plný experimentů a vlastní výroby. Každý týden si vyzkoušíš pokusy, které ze školy neznáš, a vždy si vyrobíš a odneseš domů svůj vlastní experiment nebo výrobek. Naučíme tě pájet a pracovat s různými materiály, jako PVC trubkami, drátky, magnety, difrakčními fóliemi a spoustou dalších. Vyzkoušíš si práci s pilou, kladivem, řezákem i chemoprénem. Budeš pracovat s elektřinou a nebude chybět ani špetka chemie.

Kroužek probíhá každý týden na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, díky jejíž podpoře mohl kroužek vzniknout. Vznik také podnítili členové neformální skupiny ÚDiF Divadla fyziky a lektoři tak mají nevídanou výbavu fyzikálních znalostí i dlouholetou zkušenost v předvádění fyziky a hlavně nadšení tě do fyziky vtáhnout!

Kroužek je financován Masarykovou univerzitou a slouží také jako učební prostor pro budoucí učitele fyziky.