Nabídka závěrečných prací na ÚTFA

24. 5. 2022 David Štegner

Bez popisku
Kolegové ÚTFA představili témata závěrečných prací, které aktuálně nabízejí. Na výběr jsou oblasti od teorie strun, pres studium jellyfish galaxií až po simulace absorbcí gama fotonů v CubeSatech.
doc. Klaus Bering Larsen, Ph.D. představil projekty vhodné pro bakalářské práce v oblastech: Lagrangovských a Hamiltonovských formulací, symplektické geometrie, symetrie, teorie grup a zákonů zachování. Celou prezentaci a kontakt najdete ZDE.
Mgr. Brankica Kubátová, Ph.D. představila projekt vhodný pro bakalářské, magisterské i doktorandské práce zabývající se studiem hmotných, horkých hvězd a jejich větrů. Celou prezentaci a kontakt najdete ZDE.
doc. Mgr. Josef Klusoň, Ph.D., DSc. představil dva projekty vhodné pro magisterské práce. První téma se zabývá kovariancí Schrodingerovy rovnice a druhé řeší teorii kosmologických poruch. Celou prezentaci a kontakt najdete ZDE.
Mgr. Jan Benáček, Ph.D. představil témata bakalářských a magisterských prací zabývajících se například studiem radiové, UV a rentgenové emise během sluneční erupce, analýzou archivu slunečních radiových záblesků v Ondřejově, nebo vývojem kódu pro radiovou nebo rentgenovou emisi. Celou prezentaci a kontakt najdete ZDE
Mgr. Romana Grossová, Ph.D. představila dvě témata zabývající se studiem jellyfish galaxií. Celou prezentaci a kontakt najdete ZDE.
doc. RNDr. Miloslav Zejda, Ph.D. představil tři možné oblasti výzkumu zákrytových dvojhvězd. Celou prezentaci a kontakt najdete ZDE.
Mgr. Filip Münz, Ph.D. představil téma diplomové práce související s kalibrací detektorů gama záření na nanodružicích GRBAlpha a VZLUSAT-2 pomocí simulační platformy GEANT4. Celou prezentaci najdete ZDE.  
Další vedoucí prací a jejich témata najdete ve slideshow.
Zaujalo vás některé téma? Nebojte si napsat o schůzku.

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info