Podání přihlášky a přijímací řízení

Podání přihlášky zabere jen několik minut a zvládnete to z pohodlí svého domova. Prvním krokem je výběr studijního programu v online průvodci založením přihlášky, který naleznete na následujícím odkaze. Do většiny bakalářských a magisterských programů je možné se přihlásit jen v období mezi 1. listopadem a posledním únorem.

Po úspěšném založení přihlášky přichází na řadu přijímací zkoušky. Pro bakalářské studijní programy můžete požádat o jejich prominutí, jehož podmínky jsou stanoveny zde. Pokud tak neučiníte, pak obdržíte začátkem dubna email s pozvánkou k přijímacím zkouškám. Podle typu testu, který jste zvolili v přihlášce, dostanete pozvánku k testu studijních předpokladů (TSP), oborovým testům z fyziky nebo k obojímu. Více o přijímačkách najdete na tomto webu.

Pro vyšší stupně studia (magisterské a doktorské) se přijímací zkoušky liší. Magisterské přijímací zkoušky jsou tvořeny fyzikálním testem na úrovní bakalářských státních zkoušek z fyziky. U přijímacích zkoušek do programu Radiologická fyzika je součástí také krátký test ze základů jaderné fyziky a fyziky ionizujícího záření, jehož tématické okruhy naleznete zde. K oběma zmíněným testům je povolena srovnávací literatura Halliday R., Resnick R., Walker J.: Fyzika VUTIUM 2000 a 2014. O přijímacím řízení k doktorskému studiu se můžete dočíst více zde.

Dále by vás mohlo zajímat:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info