Dny otevřených dveří

Každý rok pořádáme dvě akce pro zájemce o studium.

Dny otevřených dveří (DOD)

První z nich jsou Dny otevřených dveří (dále DOD), které podávají informace o studiu oficiální formou.

Součástí DOD je přednáška o přijímacím řízení, po které následují krátké prezentace jednotlivých oborů a specializací. V průběhu celé akce jsou také otevřeny vybrané laboratoře a učebny. Můžete se díky tomu podívat do prostředí, ve kterém byste mohli jednou studovat. Kromě laboratoří, kde vám naši studenti a pracovníci ukáží zajímavosti ze současného výzkumu, je otevřena také učebna F3, kde jsou vystaveny učebnice používané během studia a závěrečné práce studentů. U většiny stanovišť vás budou provázet studenti různých oborů, kterých se můžete zeptat na jejich zkušenosti se studiem a získat tak lepší vhled do toho, co vás během studia čeká.

DOD 2022 proběhly online formou v sobotu 22. ledna. Více o tom, jak poslední den otevřených dveří probíhal, si můžete přečíst zde.

Nadcházející den otevřených dveří proběhne v sobotu 21. ledna 2023.


Open Day

Druhou akcí je Open Day, o jehož organizaci se starají výhradně studenti. Ti se každý rok snaží vymyslet aktivity, které zájemcům o studium pomůžou zájímavou formou vniknout do světa fyziky. Dočkáte se fyzikálních pokusů a kvízů, pozorování fotosféry a chromosféry Slunce a dalších. Během interaktivního programu je dostatek prostoru na diskusi s organizujícími studenty, kteří se Vám pokusí předat cenné rady a tipy do studia.

Open Day 2021 proběhl pouze online formou v sobotu 6. listopadu.

Open Day 2022 je připraven na sobotu 17. září 2022. Více informací naleznete zde a zde.

Dále by vás mohlo zajímat:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info