Dny otevřených dveří

Každý rok pořádáme dvě akce pro zájemce o studium.

Dny otevřených dveří (DOD)

První jsou Dny otevřených dveří (dále DOD), které podávají informace o studiu oficiální formou. Součástí je přednáška o přijímacím řízení a krátké prezentace jednotlivých oborů a specializací. V průběhu akce jsou otevřeny vybrané laboratoře a učebny. Můžete nahlédnout do prostředí, ve kterém byste mohli studovat. Naši studenti a pracovníci vám ukáží zajímavosti ze současného výzkumu. V učebně F3 si můžete popovídat se studenty různých ročníků a oborů fyziky o jejich zkušenostech se studiem na MU a životem v Brně. K prohlédnutí budou i učebnice a závěrečné práce našich studentů. U většiny stanovišť vás budou provázet studenti různých oborů, kterých se můžete zeptat na jejich zkušenosti se studiem a získat tak lepší vhled do toho, co vás během studia čeká.

DOD 2024 proběhne v sobotu 27. ledna 2024 a v úterý 30. ledna 2024. Více informací a program pro oba dny najdete zde. Těšíme se na vás!


Open Day

Druhou akcí je Open Day, o jehož organizaci se starají výhradně studenti. Ti se každý rok snaží vymyslet aktivity, které zájemcům o studium pomůžou zájímavou formou vniknout do světa fyziky. Dočkáte se fyzikálních pokusů a kvízů, pozorování fotosféry a chromosféry Slunce a dalších. Během interaktivního programu je dostatek prostoru na diskusi s organizujícími studenty, kteří se Vám pokusí předat cenné rady a tipy do studia.

Open Day 2022 proběhl pouze online formou v sobotu 17. září.

Open Day 2023 je připraven na sobotu 23. září 2023. Více informací naleznete zde a zde.

Dále by vás mohlo zajímat:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info