Akce pro veřejnost

Každoročně probíhá několik akcí, kterých se už tradičně účastníme.

Noc vědců

Noc vědců je celorepubliková věděcko-popularizační akce probíhající ve večerních hodinách, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. Fyzikální ústavy nabízí širokou škálu aktivit od prohlídky pracovišť doprovázených experimenty, přes přednášky o aktuálních tématech výzkumu, po kvízy a soutěže pro všechny věkové kategorie.

Oficiální stránky akce Noci vědců najdete zde. Následujicí akce proběhne v termínu 27. 9. 2024 a tématem bude Proměna.

Festival vědy

Festival vědy je popularizační akce probíhající v areálu Brněnského výstaviště. Představuje jak odborné, tak populárně-vědecké instituce působící ve městě Brně. Cílem přitom není poučovat, nýbrž inspirovat a názorně předvést, že věda je tu proto, aby se nám lépe žilo.

Festival vědy 2023 proběhl od pátku 8.9. do neděle 10.9. a všechny naše fyzikální ústavy byly zastoupeny.

Dny elektronové mikroskopie

V roce 2024 jsme se poprvé zapojili do akce, která představuje široké veřejnosti elektronovou mikroskopii, její význam a přínos. Brno je opravdu výrazným místem na světové mapě elektronové mikroskopie. Ročník 2024 byl tématicky věnovaný Padouchům mikrosvěta.

V týdnu 18. - 24. března 2024 si pro veřejnost připravil program Ústav fyziky a technologií plazmatu, centrum CEPLANT a Botanická zahrada.

Den země

22. dubna každého roku je celosvětově věnován propagaci a podpoře ochrany naší planety. Na Přírodovědecké fakultě tuto akci organizuje Botanická zahrada.

V roce 2024 bude v Botanické zahradě tématem Ochrana rostlin. Akce se v Botanické zahradě uskuteční v sobotu 20. dubna 2024. Fyziku a její přínost pro ochranu rostlin představí Ústav fyziky a technologií plazmatu a centrum CEPLANT.

Bez popisku

Dny otevřených dveří

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info