Nový projekt: Pokročilá optika pro aplikace ultrakrátkých laserových pulzů ve vlnové oblasti DUV, VIS a NIR

Výzkumná skupina Optika tenkých vrstev a povrchů pevných látek nově realizuje projekt Pokročilá optika pro aplikace ultrakrátkých laserových pulzů ve vlnové oblasti DUV, VIS a NIR (reg. č. CZ.01.01.01/01/22_002/0000677) financovaný z prostředků Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost.

20. 11. 2023 Tereza Schmidtová Pavlína Slavíková

Bez popisku

Projekt Pokročilá optika pro aplikace ultrakrátkých laserových pulzů ve vlnové oblasti DUV, VIS a NIR je řešen v rámci konsorcia, které je složeno ze 4 členů, z nichž jeden je malý podnik (TTS, s.r.o.), dvě výzkumné organizace (MUNI a VUT) a jeden Mid-cap (Meopta - optika, s.r.o.).

Cílem projektu je realizace optických prvků pro oblast ultrakrátkých laserových pulzů ve formě antireflexního pokrytí, děličů světla, kovových a vysokoodrazných zrcadel pro vlnové délky 257 nm, 343 nm, 515 nm a 1 030 nm. Ověření technologické výroby optických prvků od hluboké ultrafialové po blízkou infračervenou oblast. Realizace funkčních vzorků základních optických prvků od hluboké ultrafialové po blízkou infračervenou oblast. Následná implementace jednotlivých poznatků do výroby (výrobní a pracovní postupy, technologické procesy).


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info