Registrace předmětů a rozvrh

Bez popisku

Před každým semestrem si každý student musí zaregistrovat předměty, které chce studovat. Registrace je tak první krok – vyjádření zájmu o konkrétní předmět. Probíhá elektronicky, přes Informační systém MU. Každá fakulta má vlastní harmonogram a jiný termín začátku registrace. Pokud je předmět kapacitně omezen, rozhoduje právě čas a pořadí registrace, nevyplatí se proto otálet.

Následuje období zápisu předmětů, kdy vám systém automaticky zapíše všechny bezproblémové registrace. To jsou ty, kde splňujete prerekvizity, vešli jste se do kapacitního limitu atd. Teprve zápisem vám vzniká právo i povinnost předmět absolvovat. Zápis předmětu je však podmíněn zápisem do semestru, bez něhož právo na absolvování předmětu nevzniká.

Pokud si studium předmětu rozmyslíte, můžete jej z registrace i zápisu zrušit. Musíte to ale stihnout do konce období změn v zápise předmětů. Vždy se řiďte harmonogramem fakulty, která daný předmět vypisuje a dejte si pozor na termíny.

Přihlašování do seminárních skupin

Pokud má předmět seminární skupiny (není to pravidlem, většinou se to týká seminářů a cvičení), musíte se do některé skupiny přihlásit. Přihlašování probíhá přes IS v předem stanovený termín.

Skupiny jsou kapacitně omezené, v různé časy, vedou je různí vyučující. Účast na seminářích a cvičeních je povinná. Proto se vyplatí přihlašování do skupin nepodcenit.

Rozvrh

Rozvrh si tvoříte sami (výjimkou jsou některé programy v kombinované formě studia), a to tím, že si zaregistrujete předměty a přihlásíte se do seminárních skupin.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info