Fyzikální kavárna

Pravidelná setkání nad šálkem kávy (nejen) pro SŠ a ZŠ učitele

Bez popisku

Co je fyzikální kavárna?

Fyzikální kavárna je určena zejména učitelům fyziky na středních a základních školách, ale vítáni jsou všichni, kterým není fyzika a fyzikální vzdělávání lhostejné. Je to příležitost ke vzájemnému setkání při šálku dobré kávy, výměně zkušeností, navázání nových kontaktů s kolegy pracujícími v témže oboru a získání nových poznatků využitelných při výuce fyziky.

Fyzikální kavárnu pořádá Ústav fyziky a technologií plazmatu ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků (JČMF).

Fyzikální kavárna jako součást celoživotního vzdělávání pedagogických pracovníků

Od února 2024 je možné registrací Fyzikální kavárny získat osvědčení o absolvování kurzu celoživotního vzdělávání. Stačí si zde „koupit“ předmět Fyzikální kavárna. Registrace není nijak závazná. Na konci školního roku vyhodnotíme, na kolika Kavárnách jste byli a podle toho připravíme osvědčení. Jedna Kavárna jsou dvě hodiny trvající kurz.

O programu

Abychom nemuseli vždy rozpačitě hledat téma pro dané odpoledne, je program kavárny částečně organizován, a to následujícím způsobem: Po vstupní kávě v 17.00 začíná přibližně v 17.15 připravené vystoupení v délce 30-60 minut, které nabídne jeden z možných námětů pro následující diskuzi a rozhovory.

Jaká témata přicházejí v úvahu? Nabízí se jich celá řada:

  • fyzikální objevy a technické novinky
  • obecné otázky fyzikálního vzdělávání
  • demonstrační experimenty
  • vzdělávací programy
  • materiální vybavení fyzikální laboratoře
  • metodika výuky
  • komentáře ke středoškolských učebnicím

Uvítáme všechny vaše náměty a zkušenosti, o které se budete moci podělit, jak ve formě předem připravených vystoupení, tak i prostým příspěvkem v diskuzi či v následné debatě s kolegy.

Kdy?

Orientačně každý třetí čtvrtek v měsíci od 17 hod.

Kde?

posluchárna F2, budova 6 v areálu PřF MU, Kotlářská 2, Brno

„Přijďte za námi oddechnout si od každodenního shonu a přitom načerpat nových sil, chuti a insporace pro vaši práci. Náš zájem je společný - ukázat studentům, že fyzika je zajímavá a krásná věda, kterou stojí za to studovat, nebo si jí alespoň vážit.“

doc. Zdeněk Bochníček
vedoucí sekce Didaktika fyziky ÚFTP PřF MU
Nejsou naplánovány žádné budoucí akce.

Zobrazit proběhlé akce

Načítám mapu…

Pokud chcete, abychom Vám pravidelně posílali aktuální informace of fyzikální kavárně, registrujte se formulářem níže (zpráva může zůstat prázdná).

Načítám...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info