Fyzikální kavárna

Pravidelná setkání nad šálkem kávy (nejen) pro SŠ a ZŠ učitele

Co je fyzikální kavárna?

Fyzikální kavárna je určena zejména učitelům fyziky na středních a základních školách, ale vítáni jsou všichni, kterým není fyzika a fyzikální vzdělávání lhostejné. Je to příležitost ke vzájemnému setkání při šálku dobré kávy, výměně zkušeností, navázání nových kontaktů s kolegy pracujícími v témže oboru a získání nových poznatků využitelných při výuce fyziky.

Fyzikální kavárnu pořádá Ústav fyziky a technologií plazmatu ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků (JČMF).

Živé vysílání

Připojit se do schůzky na MS Teams (21. 9.)

O programu

Abychom nemuseli vždy rozpačitě hledat téma pro dané odpoledne, je program kavárny částečně organizován, a to následujícím způsobem: Po vstupní kávě v 17.00 začíná přibližně v 17.15 připravené vystoupení v délce 30-60 minut, které nabídne jeden z možných námětů pro následující diskuzi a rozhovory.

Jaká témata přicházejí v úvahu? Nabízí se jich celá řada:

  • fyzikální objevy a technické novinky
  • obecné otázky fyzikálního vzdělávání
  • demonstrační experimenty
  • vzdělávací programy
  • materiální vybavení fyzikální laboratoře
  • metodika výuky
  • komentáře ke středoškolských učebnicím

Uvítáme všechny vaše náměty a zkušenosti, o které se budete moci podělit, jak ve formě předem připravených vystoupení, tak i prostým příspěvkem v diskuzi či v následné debatě s kolegy.

Posílání programu

Kdy?

Orientačně každý třetí čtvrtek v měsíci od 17 hod.

„Přijďte za námi oddechnout si od každodenního shonu a přitom načerpat nových sil, chuti a insporace pro vaši práci. Náš zájem je společný - ukázat studentům, že fyzika je zajímavá a krásná věda, kterou stojí za to studovat, nebo si jí alespoň vážit.“

doc. Zdeněk Bochníček
vedoucí sekce Didaktika fyziky ÚFTP PřF MU

Program

Nejsou naplánovány žádné budoucí akce.

Zobrazit proběhlé akce

Načítám mapu…

Pokud chcete, abychom Vám pravidelně posílali aktuální informace, registrujte se formulářem níže (zpráva může zůstat prázdná).


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info