Fyzikální představení pro SŠ

Vyberte si ze dvou přestavení, přijedeme k vám

Ústav fyziky a technologií plazmatu nabízí středním školám v celé ČR dvě fyzikální představení "Pozoruhodný křemík" a "Mrazivý dusík". Představení jsou realizována přímo na střední škole vždy v rámci jedné vyučovací hodiny a nekladou na školu žádné mimořádné prostorové ani časové nároky.

Pozoruhodný křemík

Křemík patří k technicky nejdůležitějším prvkům, bez něhož by současný elektronický svět neexistoval. Fyzikální představení seznámí s výrobou a využitím křemíku v polovodičovém průmyslu. Bude předvedena řada technologických vzorků – křemenný písek, polykrystalický křemík, křemenný kelímek pro tavbu, křemíkový ingot a deska. Pozoruhodné vlastnosti křemíku budou demonstrovány na velmi neobvyklých a původních experimentech.

Fyzikální představení s důrazem na mezioborové vztahy je vhodné jako doplněk k učivu fyziky polovodičů, struktury látek, optiky, chemie, mineralogie a informatiky.

Mám zájem o představení

Mrazivý dusík

Představení je sestavené z experimentů s tekutým dusíkem, demonstrujících závislosti fyzikálních parametrů vybraných systémů na teplotě, včetně tzv. vysokoteplotní supravodivosti. Doprovodný komentář má větší fyzikální hloubku, než je běžné při podobných vystoupeních.

Představení je vhodné jako doplněk učiva chemie a fyziky a jako doplněk k různým technologickým předmětům.

Mám zájem o představení

Máte zájem o představení? Zajímá vás více informací? Kontaktujte nás.

Načítám...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info