Den s ERC

Začátkem dubna proběhla akce Den s ERC pro začínájící vědce. Cílem diskuzního setkání mladých vědců je networking. Za Přírodovědeckou fakultu byl nominován a zúčastnil se Mgr. Jakub Kelar, Ph.D. z Ústavu fyziky a technologií plazmatu.

10. 4. 2024 Tereza Schmidtová

1. ročník networkingové akce pro začánající vědce s názvem Den s ERC se konal na zámku Třešť od 9. do 10. dubna 2024. Cílem diskuzního setkání bylo poskytnout mladým vědcům neformální platformu pro výměnu zkušeností s držiteli grantů ERC a ERC CZ a hodnotiteli. Akce je zamýšlena jako předehra k Národnímu informačnímu dni o grantech ERC. Pořadateli akce jsou Akademie věd České republiky, Univerzita Karlova, Technologické centrum Praha a Expertní skupina pro podporu žadatelů o ERC. Akce se také zúčastnila ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová.

Z Přírodovědecké fakulty nominoval proděkan pro výzkum a internacionalizaci doc. Mgr. Ctirad Hofr, Ph.D. vědce Mgr. Jakuba Kelara, Ph.D. z Ústavu fyziky a technologií plazmatu a výzkumného centra CEPLANT, konkrétně z výzkumné skupiny Plazmové nanotechnologie a bioaplikace.