Pozvánky na externí semináře a workshopy pro studenty i zaměstnance - leden/únor

Máte zájem dále rozvíjet své dovednosti nebo se prostě jen dozvědět něco nového? Vyberte si některý z seminářů a workshopů pořádané napříč Masarykovou univerzitou a přidruženými organizacemi.

4. 1. 2023 Tereza Schmidtová

Centrum rozvoje kompetencí - CERPEK MUNI

• 7. února 2023 - 9:00 – 15:00 - Jak nastavit hodnocení a jak jej dobře využít - Budeme diskutovat specifické výhody a překážky využití hodnocení ve formativní funkci ve vysokoškolském prostředí.

• 21. února 2023 - 9:00 - 15:00 - Jak podpořit učení studentů - Prakticky zaměřený workshop představí vyučování jako tvůrčí proces. Jak vytvářet podmínky pro aktivní učení? Jak vést studenty k propojování znalostí a dovedností?

Filozofická fakulta - FF MUNI

• 25. - 26. leden 2023 - Technologie za horizontem událostíTechnologické inovace z interdisciplinární perspektivy - Jaké budou kognitivní i sociální důsledky exponenciální rychlosti vývoje techniky? Jaké budou dopady technologického spoluutváření skutečnosti (a pseudoskutečnosti) na lidské vztahy nebo na politickou orientaci společnosti? Jak se vyrovnat s technofobními postoji určité části společnosti? Jaký vliv mají technologie na pedagogické a vzdělávací procesy? Máme se obávat technologické singularity?

Ekonomicko správní fakulta - ECON MUNI

• 2. února, 9. února, 16. února, 23. února vždy 16:00 – 19:00 - Základy podnikání pro širokou veřejnost - Dozvíte se, jak se liší podnikání od zaměstnání, kdy se do něj pustit a čím začít. Zjistíte také, co by měl podnikatel umět a zvládat. Kurz je vhodný pro začátečníky, studenty, ale i pro ty, kteří už na vlastní noze jsou.

Přírodovědecká fakulta - SCI MUNI

Jihomoravské inovační centrum JIC

• 25. ledna 2023 - #startuji: Když hledáte investora16:30 - 19:00 - JIC INMEC Purkyňova 127, Brno-Medlánky - Startup a investor? To je téměř nerozlučná dvojice. Jak ale najít ten pravý match? Kde najít investory a podle čeho si je vybrat? Jak investory oslovit a jak je zaujmout?

Fakulta informatiky - FI MUNI

• 10. ledna 2023 - 9:00 - 15:30 - Power BI pro začátečníky - Jednodenní kurz je určen uživatelům, kteří se chtějí seznámit s programem MS Power BI. Naučíte se v něm prakticky a efektivně zpracovat a vizualizovat data a získáte certifikát o absolvování tohoto kurzu.
  • 17. ledna 2023 - 9:00 - 15:30 - Excel pro pokročilé - Jednodenní kurz je určen uživatelům, kteří s MS Excel již pracují a potřebují si rozšířit své znalosti. Naučíte prakticky a efektivně propojit a aplikovat funkce v Excel – textové, logické či vyhledávací. Osvojíte si též smíšené odkazování, tvorbu pokročilejších grafů, filtrů, kontingenčních tabulek. Výsledek pak lze prezentovat v tisknutelné podobě – kdy data budou obsahovat loga.