Stipendia a granty pro studenty a mladé vědce

Představujeme zajímavé stipendijní programy pro studenty a mladé vědce.

25. 8. 2022 Tereza Schmidtová

Bez popisku
Bez popisku

Cena Wernera von Siemense

Cena Wernera von Siemense je pro studenty, mladé vědce i pedagogické pracovníky. Jejím cílem je oceňovat autory nejlepších studentských a vědeckých prací a pedagogy vysokých škol se zaměřením na všechny technické obory a přírodní vědy, a přispět tak k rozvoji českého vysokého školství, vědy a výzkumu. Přihlásit se můžete  například do kategorií nejlepší diplomová práce, nejlepší disertační práce, nejlepší pedagogický pracovník, nejvýznamnější výsledek základního výzkumu a dalších.

Přihlašování prací probíhá od 1. srpna do 30. listopadu 2022.

Pravidla soutěže najdete zde.


 

Bez popisku

Stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) výzývá k podávání žádostí o stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku. Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia na bavorské veřejné vysoké škole. Lze prodloužit až na 3 roky.

Více informací zde. Ve čtvrtek 27. 10. 2022 v 16:00 se mohou zájemci zúčastnit online akce „Za studiem do Bavorska“, kde se můžou dozvědět více o studiu v Bavorsku a o stipendijních programech v rámci BTHA.

Žádostí na akademický rok 2023/24 podávejte do 1. prosince 2022.


 

Stipendium Georga Placzeka 2022 - pro studenty prvních ročníků

Jednota českých matematiků a fyziků, pobočný spolek Brno ve spolupráci s Nadací rodiny Placzekovy (Placzek Family Foundation, USA) a s firmou DELONG INSTRUMENTS a.s. vyhlašuje Stipendium Georga Placzeka pro rok 2022. Stipendium je určené studentům středních škol České republiky maturujícím v roce 2022 a přijatým v tomto roce ke studiu fyziky na libovolné renomované univerzitě s akreditovaným studiem fyziky kdekoli na světě, včetně České republiky.

Začali jste právě studovat fyziku na naší univerzitě? Máte úspěchy v matematické či fyzikální olympiádě anebo zkušenosti na poli popularizace fyziky? Jste schopni napsat krátký popularizační text o této disciplíně? Právě pro vás je určeno Stipendium Georga Placzeka.

Více informací o stipendiu a podmínkách najdete zde.

Uzávěrka přihlášek je do 30. září 2022.


 

Bez popisku

Mendel Doctorandus Award Programme - pro doktorandy

The MMD program je určen pro nové a stávající PhD studenty od prvního do čtvrtého ročníku studia.

Program nabízí finančí podporu, mezivědní přednášky a aktivity, zahraniční stáž a mezinárodně uznávaný certifikát. MMD má být prestižní značkou, kterámá přidanou hodnotu k diplomu těch nejlepších absolventů PhD programů a přináší i ohodnocení jejich vedoucím. MMD značka bude součástí oficiálního doktorského diplomu.

Přihlášky lze podávat do 15. října 2022.

Veškeré informace a požadavky najdete zde (pouze anglicky).


 

Pamětní grant Martiny Roeselové - pro mladé vědce s dětmi předškolního věku

Pamětní grant M. Roeselové podporuje mladé vědkyně a vědce v oblasti přírodních věd, kteří se snaží skloubit kompetitivní vědeckou činnost s kvalitní péčí o dítě v předškolním věku.

Grant se uděluje na jeden kalendářní rok ve výši 150.000 korun. Je určen pro postgraduální studenty a studentky a postdoktorandky a postdoktorandy, kteří pečují o dítě předškolního věku a současně se aktivně věnují vědecké práci v oboru přírodních věd na univerzitách či neuniverzitních vědeckých pracovištích v České republice.

Více informací najdete zde. Žádosti se podávají do 15. října 2022.


 

Brno Ph.D. talent 2022 - pro doktorandy

Soutěž je pro studenty doktorských studijních programů ze čtyř partnerských brněnských univerzit. Stipendium získá 25 nejlepších, kteří přesvědčí odbornou komisi o výjimečnosti svých dosavadních výsledků a kvalitách navrženého vědeckého projektu.

Soutěžním jazykem je angličtina. Brno Ph.D. Talent nabízí doktorandům dlouhodobou finanční podporu formou stipendia ve výši až 110 000 Kč ročně po dobu tří let. Neváhejte a zapojte se také do této soutěže. Soutěž probíhá v anglickém jazyce a je vhodná pro studenty 1. ročníku doktorského studia.

Více informací najdete zde. Přihlášky se podávají od 1. září 2022 do 18. září 2022.

Úspěšní žadatelé z řád ÚFE doktorandů z minulých let: Julius Vida 2019-2020, Štěpánka Kelarová (Bittnerová) 2016, Matej Fekete 2015, Adam Obrusník 2014, Tomáš Svoboda 2011 a Pavel Souček 2010.Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info