Tomáš Hoder jako zvaný profesor na Université de Toulouse ve Francii

Doc. Tomáš Hoder, vedoucí výzkumné skupiny Diagnostika a modelování plazmatu Ústavu fyziky a technologií plazmatu, vycestoval na září 2023 do Francie. Jako zvaný profesor s francouzskými kolegy spolupracuje na výzkumu bariérových výbojů v CO2.

22. 9. 2023 Tereza Schmidtová

Laboratoř LAPLACE na francouzské Université Toulouse III-Paul Sabatier patří k významným fyzikálním centrům pro výzkum nízkoteplotního plazmatu. Vedoucí výzkumné skupiny Diagnostika a modelování plazmatu Ústavu fyziky a technologií plazmatu Tomáš Hoder s touto laboratoří spolupracuje dlouhodobě.

V rámci projektu MŠMT MOBILITY Francie, vycestoval doc. Tomáš Hoder na měsíc září do Toulouse. Do Francie ho pozval kolega Assoc. Prof. Nicolas Naudé, se kterým společně vedou doktorského studenta Corentina Bajona. O práci jejich studenta na našem ústavu jsme psali letos na jaře.

Doc.Tomáš Hoder společně s francouzskými kolegy pracuje na výzkumu bariérových výbojů v CO2. Jejich cílem je porozumět mechanismu disociace CO2 v různě intenzivních výbojích za atmosférického tlaku: od Towsendovského až po výboje nanosekundové pulzní. Naposledy své francouzské kolegy navštívil před dvěma lety, po skončení covidové pandemie.