Přednášky Prof. Dr. André Anders

  • 9. března 2020
    10:00 – 16:00
  • Zasedací místnost děkanátu PřF MU
Bez popisku

Prof. Dr. André Anders

Ředitel institutu a vedoucí Oddělení precizních povrchů v Leibnizově institutu v Lipsku (Německo)
Director of the Institute and CEO / Head of the Department Precision Surfaces in Leibniz Institute of Surface Engineering (IOM), Leipzig, Germany

Profesor Anders je od roku 2017 ředitelem Leibniz Institute of Surface Engineering, v Lipsku (Německo) a zároveň profesorem na Univerzitě v Lipsku v Applied Physics at the Felix Bloch Institute of Solid State Physics, Leipzig University. Předtím profesor Anders působil 25 let v Lawrence Berkeley National Laboratory v Berkeley, Kalifornie (USA).

 

Profesor Anders studoval fyziku ve Wroclawi, Berlíně, Moskvě a následně získal titul Ph.D. (Dr. rer. nat.) na Humboldtově univerzitě v Berlíně. Více než 30 let se zabývá jak základním, tak aplikovaným výzkumem v oblasti fyziky plazmatu i materiálových věd. Zapojuje se do organizování řady konferencí, kde působí ve vědeckých, technických nebo poradních panelech. Je autorem tří knih a více než 300 recenzovaných článků v odborných časopisech věnujících se fyzice a materiálovým vědám. Má h-index 67 a téměř 17 000 citací (dle Google Scholar v roce 2020). Od roku 2014 působí jako šéfredaktor časopisu Journal of Applied Physics (American Institute of Physics Publishing). Je členem mnoha fyzikálních komunit jako je například American Vacuum Society a v průběhu kariéry mu byla také udělena řada cen.

Ústav fyzikální elektroniky vás zve na přednášky:

Pondělí 9.3. 2020 v 10:00, spodní zasedací místnost děkanátu

"CATHODIC ARC PHYSICS AND DEPOSITION OF THIN FILMS"

Pondělí 9.3. 2020 v 14:00, horní zasedací místnost děkanátu

"GETTING PUBLISHED: THE PUBLICATION PROCESS IN A PEERREVIEWED JOURNAL, AND INSIGHT-VIEWS ABOUT THE DOS AND DON'TS FOR AUTHORS"

Pozvánka v pdf.

 

 

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info