Podzimní astronomický kurs F0020

Zajímá Vás astronomie a chtěli byste získat více zkušeností s pozorováním noční oblohy? Pak přesně pro Vás je předmět Podzimní astronomický kurz.

Předmět probíhá na hvězdárně Vyškov týden před začátkem podzimního semestru. Z důvodu omezení ubytovacích prostor hvězdárny je určen pro maximálně 13 studentů.

V rámci kursu budete seznámeni se základy pozorovací astronomie, pozorovací technikou a metodami zpracování astronomických dat. Osnovu přizpůsobujeme úrovni účastníků, takže se nebudou nudit ani pokročilejší pozorovatelé.

K dispozici máme půlmetrový Newton od Orion Optics na montáží Paramount ME II, 25 cm Newton na EQ-8​, plně korigovaný 19 cm Maksutov-Newton na EQ-6R, sluneční dalekohled na fotosféru a chromosféru, Somet 25x100, CCD kameru G2-4000, zrcadlovky Canon 6D MII, 60D a 40D s několika objektivy od rybích ok po teleobjektiv, pointovací systém Lacerta, stativy a další drobnosti.

Dopravu na místo si studenti zajišťují individuálně, ale když se nám ozvete, tak Vás rádi vyzvedneme na nádraží. Stravování řešíme návštěvami okolních obchodů a restaurací a stravu si studenti hradí sami. Hvězdárna je plně zařízena, takže je k dispozici kuchyňka, koupelna a všechno co je potřeba pro přežití.

Pokud se rozhodnete kurs absolvovat, je třeba si jej včas zapsat v informačním systému, dohledat jej můžete podle názvu "Podzimní astronomický kurs" nebo kódu F0020. Kurs je ideálním místem k seznámení se s ostatními astro nadšenci a spolužáky.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info