Fyzika na Festivalu vědy 2023

Festival vědy & techniky 2023 se konal v areálu brněnského výstaviště Veletrhy Brno, a.s.. Od pátku 8. září do neděle 10. září 2023 mělo okolo 10 000 návštěvníků možnost nahlédnout do atraktivního světa vědy, techniky i historie. Všechny tři ústavy fyziky Masarykovy univerzity představili návštěvníkům svůj program.

15. 9. 2023 Tereza Schmidtová

Bez popisku

Letošní Festival vědy & techniky 2023 navštívilo okolo 10 tisíc návštěvníků. Akci pořádala Hvězdárna a planetárium Brno s podporou Statutárního města Brnem a Jihomoravského kraje.

Všechny tři ústavy fyziky se festivalu zúčastnili a návštěvníkům představovali zajímavosti ze světa fyziky. Nechyběli ukázky polarizace světla, 3D snímků z elektronového mikroskopu, soutěžní kvízy, odpalování vodních raket, pozorování slunce, ukázky elektrických výbojů v plynech i síla nízkého tlaku. Více než patnáct organizátorů z řad studentů fyziky i zaměstnanců se postaralo o poutavá vysvětlení po celé tři dny festivalu. Fyzika má opravu do nabídnout malým i velkým. Akce se opět zúčastníme i příští rok. Už teď se můžete těšit na další Festival vědy v termínu od 6. do 8. září 2024.

Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Bez popisku

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info