Jaký byl Open Day 2023

V sobotu 23.9.2023 proběhl na Přírodovědecké fakultě Open Day. Od 9h do 16h byl připraven program pro zájemce o studium a společný stánek fyzikálních oborů.

28. 9. 2023 Tereza Schmidtová

Open Day je tradiční akcí pořádanou na začátku podzimního semestru, kterou připravují výhradně studenti. Návštěvníci z řad středoškolských studentů se takto mohli dozvědět informace o studiu fyziky, nanotechnologií, biofyziky, učitelství a dalších s fyzikou spjatých oborů přímo od studentů, kteří tyto obory již studují. Zájemcům o studium představili možnosti studia, výzkum jednotlivých ústavů a provedli i vybranými laboratořemi, například laboratořemi magnetronového naprašování tenkých vrstev. Celý program provázely nejrůznější drobné ale zajímavé ukázky a experimenty ze světa fyziky.