Pozvánky na externí semináře a workshopy pro studenty i zaměstnance - listopad/prosinec

Máte zájem dále rozvíjet své dovednosti nebo se prostě jen dozvědět něco nového? Vyberte si některý z seminářů a workshopů pořádané napříč Masarykovou univerzitou a přidruženými organizacemi.

4. 11. 2022 Tereza Schmidtová

Kariérní centrum - KC MUNI

• 8.  listopadu 2022 - 16:00 - 17:30 - Jak na: Curriculum vitae II. - Co zdůraznit a co vynechat v životopise? Zjistěte, jak ho vyšperkovat k dokonalosti! Vytvořit kvalitní životopis stačí pouze jednou, pak už jej po zbytek života můžete jen upravovat.
  • 14. listopadu 2022 - 16:00 - 17:30 - Jak na: Pracovně-právní vztahy - Chcete při studiu pracovat, ale nejste si jistí, jaké možnosti máte? Chcete vědět jaké jsou rozdíly mezi DPPDPČ? Víte, která z nich se vám víc vyplatí?
  • 29. listopadu 2022 - 15:00 - 17:00 - Zkouškoviny - Jak úspěšně zvládnout zkouškové? Základem všeho je dobře plánovat a řídit svůj čas - time management. Webinář je zdarma. Zvládni první zkouškové v pohodě a s klidem!

Knihovna Přírodovědecké fakulty - ÚK PřF

• 9. listopadu 2022 - 16:00 - 17:30 - seminář pro doktorandy  - Open Science – Current status and emerging trends - Seznámíte se s obecnými principy „Open Science“.
  • 23. listopadu 2022 - 16:00 - 17:30 - seminář pro doktorandy - Co (ne)funguje při učení - Jak vystavět výuku tak, aby maximálně podpořila učení studentů? Seznámíte se s principy, které podporují učení a jak tipy využít ve vlastní výuce.
  • 30. listopadu 2022 - 16:00 -17:30 -  seminář pro doktorandy - Ph.D. grant landscape and beyond - Aspirující vědci musí aktivně vyhledávat možnosti financování granty pomocí zkušenějších kolegů. Měli by se zapojovat od samotných žádostí o granty a jejich přípravy tak i při jejich ukončení. Seznámení se s grantovou agendou je nezbytnou součastí doktorského studia nutnou pro vědeckou práci i další akademický rozvoj.

PODNIKAVOST

• 1. prosince 2022 - 16:30 - Workshop: startuji s podnikáním - Akci pořádá Jihomoravské inovační centrum JIC v Coworking Clubco (Vlněna 5, 602 00 Brno-střed). Láká tě podnikání a nosíš v hlavě nápad, na kterém chceš pracovat? Jak začít a jak růst, jaké nástroje použít a jak nastavit byznys tak, aby skutečně fungoval se dozvíš na tomto workshopu. Více informací zde.

Centrum rozvoje kompetencí - CERPEK MUNI

• 8. listopadu 2022 - 9:00 – 12:15 - Making lectures interactive with and without technology - How to make lectures more interactive and the students more active? Tips and tricks and approaches to getting our students‘ brains working and test how technology can help us achieve this will be discussed.

• 2. prosince 2022 - 9:00 – 13:00 - Efektivní vedení  závěrečných prací - Jak vést efektivní konzultaci, jak studentovi poskytnou zpětnou vazbu a hodnocení pro zkvalitnění jeho práce i dovedností?

• 8. prosince 2022 - 16:00—18:30 - Trénink microskills: Jak reagovat na problematickou situaci ve výuce - Těžko na cvičišti, lehko na „bojišti”. Některé pedagogické dovednosti získáme jen praxí. Vyzkoušíte si některé náročné interakce se studenty a zkusíte na ně reagovat. Příliv aha-momentů a dynamický průběh zaručen.

• 13. prosince 2022 - 9:00 – 13:30 - Jak pečovat o svou duševní pohodu - Co pro svůj wellbeing, tedy pro svoji pohodu, potřebujeme a jak si jej dokážeme udržet? Otevřeme témata rovnováhy mezi osobním a pracovním životem, hospodařením s vynaloženou energií, svým potenciálem a syndromem vyhoření.

• 15. - 16. prosince 2022 - 8:30 – 16:00 - Profesní seniorita - Jak se vyrovnat výzvami, které na vás klade (nejen) dynamické akademické prostředí a které se promítá do vaší pracovní spokojenosti? Společně otevřete témata týkající se vašich silných stránek, motivace, změn, profesních plánů, worklife balance, umění říkat NE, pracovních změn, ale také syndromu vyhoření a duševní pohody.

Centrum pro Transfer Technologií - CTT MUNI

• 8. prosince 2022 - 15:00 - 19:00 - TT Day CTT 2022 - V prostoru zábavního vědeckého parku VIDA! proběhne den otevřených dveří CTT. Čekají na vás novinky a zajímavosti ze světa transferu technologií a znalostí, slavnostní inovační přípitek v 16:00, interaktivní expozice ve Vida Science Centru pro Vás i Vaši rodinu a skvělé občerstvení ve společnosti týmu CTT

Filozofická fakulta - FF MUNI

Přírodovědecká fakulta - SCI MUNI

• 22. listopadu 2022 - 14:00 - 16:00  - Válka na východě a její prožívání „tady doma“ - Geografický ústav PřF zve na seminář ohledně konfliktu na východě Evropy. Jak se naše představy vzdálených neznámých míst promítají do našeho jednání a postojů k uprchlíkům z těchto míst, kteří žijí mezi námi? Cílem semináře není představit nějakou skrytou, „pravdivou“ interpretaci válečného konfliktu, ale vytvořit prostor pro diskusi faktů, které k nám doléhají prostřednictvím zpráv nebo lidí, kteří dotčená místa opustili, a to v geografickém kontextu nad mapou.

Fakulta sportních studií - FSpS MUNI

• 18. listopadu 2022 - 14:00 - 18:00 - Kurz FUNKČNÍ a INTERVALOVÝ trénink - Cílem vzdělávací akce je využití správně zvoleného funkčního tréninku (komplexní cvičení, při kterém je zapojeno do provádění cviků maximální zapojení svalových skupin) ke zlepšení úrovně pohybových dovedností a fyzické úrovně, zejména kardiorespirační úrovně, svalové vytrvalosti, koordinace a flexibilit
  • 4. prosince 2022 - 16:00 - 18:30 - Sportovní odpoledne pro dospělé i děti - Přijděte si zacvičit s FSpS do Bohunic například při Interval Body training s Bosu, Yogalates, hravé gymnastice nebo balančním cvičení