Výstava centra CEPLANT

  • Přibližně květen – prosinec 2023
  • galerie na schodišti budovy děkanátu 01 v areálu PřF, Kotlářská 2

Zveme Vás na výstavu představující výzkum centra CEPLANT. CEPLANT byl založen v roce 2010 jako částečně samostatná jednotka fungující na pilířích svého domovského pracoviště – Ústavu fyzikální elektroniky. Zabýváme se základním i aplikovaným výzkumem v oboru fyziky nízkoteplotního plazmatu a elektrických výbojů. Výstavou představujeme nejen naši výzkumnou činnost, ale i multioborovost a rozsah aplikačního potenciálu plazmatu. Výstavu si můžete prohlédnou v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty v areálu Kotlářská 2.

Výstavu o výzkumu centra CEPLANT oficiálně zahájíme 2. května 2023 v 10:00 komentovanou prohlídkou. Jsme odborníci na plazma a jeho aplikace. Chceme návštěvníkům přiblížit úžasné možnosti plazmatu a rozšířit tak povědomí o plazmatu obecně. Chceme ukázat, že aplikační potenciál plazmových technologií je obrovský. Přijďte se podívat!

Výstava je na schodišti děkanátu prodloužena do října 2023!

Multioborovost výzkumu představují jednotlivé postery věnované vybraným tématům. Představujeme vám různé plazmové zdroje a ukazujeme příklady spolupráce s průmyslem. Dokážeme si poradit s plazmovou úpravou různých materiálů jako jsou papír, plasty a textilie. Umíme připravit tenké vrstvy s nejen výbornými mechanickými vlastnosti. Pomocí plazmatu vytváříme i různé nanostruktury a nanotrubky nejen na bázi uhlíku. Zkoumáme možnosti prípravy grafenu – materiálu budoucnosti. Věnujeme se bioaplikacím a potenciálu plazmových technologií v medicíně.Výstava o výzkumu našeho centra navazuje na předchozí část výstavy k výročí práce s naším skenovacím elektronovým mikroskopem Mira 3. Vystavovali jsme 14 posterů představujících nevšední pohledy do mikro a nano světa. Postery se snímky z elektronového mikroskopu od května najdete v kampusu v Bohunicích. K posterům o elektronové mikroskopii jsme připravili i doplňkový program s dalšími snímky, informacemi a zajímavostmi. Ke každému vystavenému posteru je k dispozici samostatný soubor pro další čtení: P1-SEM, P2-Květiny, P3-EDX, P4-Restaurování, P5-BIO, P6-Rozsivky, P7-Hrášek, P8-Papír, P9-Polymery, P10-Textilie, P11-Nanovlákna, P12-Nanostruktury, P13-GrafenP14-Vrstvy.


Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info