Výstava SEM MIRA 3 v knihovně PřF

  • Přibližně prosinec 2023 – únor 2024
  • knihovna PřF, budova 12, Kotlářská 2

Z Bohunického kampusu se na Kotlářskou vrátila vystava snímků z elektronového mikroskopu Ústavu fyziky a technologií plazmatu a centra CEPLANT. Nyní můžete nově zhlédnout výstavu v prostorách knihovny PřF v budově 12. Více na stránkách knihovny PřF zde.

Výstava o SEM výzkumu centra CEPLANT a ÚFTP je k příležitosti výročí práce se skenovacím elektronovým mikroskopem Mira 3. Celkem je vystaveno 14 posterů představujících nevšední pohledy do mikro a nano světa. K posterům o elektronové mikroskopii je připraven i doplňkový program s dalšími snímky, informacemi a zajímavostmi. Ke každému vystavenému posteru je k dispozici samostatný soubor pro další čtení: P1-SEM, P2-Květiny, P3-EDX, P4-Restaurování, P5-BIO, P6-Rozsivky, P7-Hrášek, P8-Papír, P9-Polymery, P10-Textilie, P11-Nanovlákna, P12-Nanostruktury, P13-GrafenP14-Vrstvy.

Pokračováním výstavy je prodloužená výstava celkového vědeckého záběru centra CEPLANT. Vědci z CEPLANTu se zabývájí základním i aplikovaným výzkumem v oboru fyziky nízkoteplotního plazmatu a elektrických výbojů. Výstavou představují svou výzkumnou činnost, ale i multioborovost a rozsah aplikačního potenciálu plazmatu. Výstavu si stále můžete prohlédnou galerii na schodišti v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty v areálu Kotlářská 2.


Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info