Ústav fyziky a technologií plazmatu

Pro naše studenty

Buď v obraze a sleduj aktuální dění na Ústavu fyziky a technologií plazmatu na našich sociálních sítích (Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube). Přidej nás do své sítě a pomoz nám zvýšit povědomí o dění na našem ústavu. Děkujeme!

Seznam se s jednotlivými výzkumnými skupinami a jejich jednotlivými výzkumnými oblastmi v prezentaci představující Ústav fyziky a technologií plazmatu zde.

Hlídej si termíny registrací a zápisů v harmonogramu školního roku Přírodovědecké fakulty pro aktuální období. O důležitých termínech informujeme také na našich sociální sítích, převážně na Facebooku.

Jak na studium fyziky u nás na PřF? Prohlédni si prezentaci s radami a tipy o studiu na fyzice, kterou vytvořili starší studenti pro nově nastupující studenty.

Měj pořádek ve svých studijních předmětech. V katalogu studijních programů najdeš přehledně, které předměty jsou povinné, povinně volitelné a ve kterém semestru si je zapsat. Ostatní předměty hledej v katalogů předmětů.

Máš problém? Obecné pomoci se ti dostane na studijním oddělení. S konkrétními problémy při tvém studiu na fyzice se můžeš obrátit na pedagogického zástupce doc. Pavla Dvořáka:
pdvorak(zavináč)physics.muni.cz

Téma závěrečné práce (bakalářka nebo diplomka) si můžeš vybírat z aktuálního seznamu. Pokud se ti žádné z témat nehodí, neváhej oslovit některého z našich kolegů se žádostí o téma práce „na míru“.

Prolistuj, přečti si a inspiruj se úspěšně obhájenými záverečnými pracemi starších studentů a absolventů. Náš výzkum má široký záběr a určitě najdeš téma, které tě zaujme.

K vypracování závěrečných prací s povinnými částmi použij šablony, které ti usnadní práci. Jsou dostupné i pro LaTeX. Veškeré důležité a aktuální informace najdeš zde.

Hledáš informace o státnicích? Z čeho se skládá závěrečná státní zkouška? Jak dlouhý je test a je i písemka? Jaké jsou státnicové okruhy? Je k dispozici literatura? A co ústní část?

Projdi si nejvyužívanější IT služby. Najdeš zde dostupné licencované programy (např. Matlab, Origin, Maple, QtiPlot, Overleaf Pro i Microsoft Office), bezpečná datová úložiště a další služby.

Vycestuj na partnerskou instituci ÚFTP. Zlepši své jazykové schopnosti a navaž nové kontakty. Získej rozhled i nové zkušenosti. Moderní věda je dnes záležitostí mezinárodních týmů a projektů.

V přiloženém odkazu zveřejňujeme aktuální nabídky projektů, grantů, soutěží a stipendií pro studenty. Doporučujeme tedy tuto nabídku jednou za čas zkontrolovat.

Většina bakalářských studentů pokračuje dále v magisterském oboru Fyzika plazmatu a nanotechnologií. O našich absolventech se můžeš dočíst v medailoncích a v článcích.

Nejsi ještě náš student? Podej si přihlášku a přidej se k nám! Všechny potřebné informace o podání přihlášky ke studiu najdeš zde.

Pokud ti jako studentovi na tomto místě některé informace chybí, napiš nám na tschmidtova(zavináč)sci.muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info