Ústav fyziky a technologií plazmatu

Transfer vědomostí a spin-off
Bez popisku

Od prvního nápadu po úspěšnou komercializaci

Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity bylo založeno v roce 2005 s jednoznačným posláním: podporovat uplatnění výsledků vědy a výzkumu v praxi, budovat mosty mezi akademickou a soukromou sférou, nastavovat podmínky pro transfer technologií a znalostí, chránit a spravovat duševní vlastnictví MU a poskytovat vědcům i firmám profesionální podporu a servis.

Bez popisku

ROPLASS s.r.o. byl založen v roce 2011 jako spin-off společnost MU. Frima se zabývá vývojem inovativních technologií s přidanou hodnotou pro povrchovou úpravu polymerních materiálů používaných v automobilovém, textilním, filmovém, papírenském, sklářském a dalších odvětvích pomocí atmosférického plazmatu. 

Advex Instruments, s.r.o., byla založena v roce 2007 jako spin-off firma Masarykovy univerzity, aby převzala osvědčenou výrobu zařízení See System, nástroje pro měření kontaktního úhlu a povrchové energie, která byla původně vyvinuta a vyrobena na univerzitě v průběhu let 2002 – 2006. Přestože See System zůstal vlajkovou lodí společnosti ve výrobě vědeckých přístrojů, společnost rozšířila svůj zájem o diagnostiku dalších povrchových vlastností, např. samočistící výkon fotokatalytických materiálů, propustnost vody atd.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info